Hamile Yogabody | Bia Life Studio

Hamile Yogabody

Eğer hamile kalmadan evvel, aktif bir şekilde yoga ve pilates yaptıysanız, stüdyomuzda hamile yogabody seanslarını hamile kaldığınız ilk haftadan itibaren, doğum yapacağınız son güne kadar güvenle yapabilirsiniz. (Dikkat: Her hamilelik farklıdır. Bu yüzden doktorunuza danışarak sizin için en uygun zamanı birlikte belirleyebilirsiniz) Eğer hamilelik öncesinde aktif bir spor geçmişiniz yok ise, yine mutlaka doktorunuza danışarak, hamileliğinizin 1. trimaster dediğimiz döneminden sonra, 2. trimaster’in başlangıç döneminde hamile yogabody’ye başlayabilirsiniz.. Trimaster hamilelik döneminin her üç aylık periyodlarına denir.
1. trimaster ilk üç aylık süreçtir; 14–15. haftalar civarında başlanabilir. İlk trimester, yani ilk 3 aylık süreç, hem duygusal hem bedensel yorgunluk ve yoğun hisler içerebilen, bazı gebeliklerde, bebeğin tutunmasında nazik süreçler ya da özel durumlar içerebilen bir dönem. Bu nedenle hekimin onay verdiği ve anne adayının istekli olduğu durumlarda hafif bir uygulama yapılabilir. Ancak biz 14–15. haftalarda başlamayı öneriyoruz.
2. ve 3. trimaster dönemlerinde yine doktor kontrolünde yogaya devam edilebilir. 4. trimaster ise doğumdan sonraki lohusa dönemidir. İstenirse ve beden de buna izin verirse yine yogabody’ye devam edilebilir.

Hamile Yogabody: Hamilelik Sürecine Faydaları

Nefes teknikleri anne ve bebeğin daha iyi oksijen almasını sağlayarak, yaşam enerjilerini arttırır, annenin sakin kalmasını sağlar.
Yogabody hareketleri bebeğe giden kan akımını arttırarak, onun daha iyi beslenmesini sağlar.
Derslerde ‘asana’ dediğimiz duruşlar aracılığı ile fiziksel olarak güçlenir, esneklik kazanırsınız.. Mudra’lar ve banda’ların üreme organları ve salgı bezleri üzerinde güçlü etkileri vardır.

Hamilelikte ortaya çıkan bel, sırt, boyun ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olur. Ağrısız, krampsız bir hamilelik süreci geçirmenizi sağlar.
Meditasyon, hamilelik sırasındaki korkuları, endişeleri ve akıl karışıklıklarını gidermek için anne adayına yardımcı olur.
Haftanın en az 2 günü 1 saatten oluşan bir programın hamilelik sürecini olumlu yönde etkilediğini görmekteyiz.
Bu 1 saatlik derste uzman eğitmenimiz eşliğinde meditasyon, nefes, kegel egzersizi ve yogabody hareketleri ile derste rahatlamaya ve tüm kasları çalıştırmaya, güçlendirmeye odaklandığımız bu süreci tamamlıyoruz.

×

Merhaba!

Bize WhatsApp üzerinden tüm soru, görüş ve önerilerini iletebilirsin. Hemen tıkla ve sohbete başla!

× WhatsApp İletişim